Przestań tracić spokój i siły na walkę  
o to, by Twoje dzieci w końcu
się zebrały, przestały patrzeć w ekran
lub poszły spać!

Czy zdarza Ci się, że: 

  • Codzienna rutyna bywa wyzwaniem i na samą myśl o kolejnym wyjściu do placówki czy odrabianiu lekcji masz spięcie w żołądku?
  • Musisz powtarzać do dzieci, a czasami jedyne co działa to podniesienie głosu?
  • Twoje wyznaczanie granic to albo musztra i wyrzuty sumienia, albo uleganie i poczucie porażki? 

 Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz: TAK to koniecznie czytaj dalej, bo mamy na to rozwiązanie. I zobacz, czy czasem nie wpadasz w wychowaniu w następujący schemat: 

Wszystko zaczyna się od sytuacji, w której pojawia się jakiś stres. Może zaspaliście, a może dziś nie możesz się spóźnić, bo masz ważne spotkanie. 

Spinasz się, czy zdążycie. Zaczynasz  pośpieszać, poganiać, mówisz o dwa słowa za dużo, o pół tonu za głośno. Bo już jesteś na skraju i masz poczucie, że tylko to zadziała. I czasem rzeczywiście działa, a czasem widzisz, jakby Twoje dziecko robiło Ci na złość.

Nagle okazuje się, że czegoś zapomniało, chce, żebyś Ty mu założyła buty, czujesz, jakby się cofało w rozwoju. W końcu mogłoby się samo ogarnąć.

Wychodzicie spóźnieni. W aucie dajesz kazanie na temat tego jak ważne są dla Ciebie poranki i że musicie się bardziej spinać i szybciej zbierać. Ono potakuje, że rozumie. Myślisz, że jutro będzie lepiej…

Tylko jutro nie jest. Historia się powtarza, a Ty czujesz się jak na planie filmu Dzień Świra. Tylko ani to śmieszne, ani nie pomaga.

A jak to wygląda z perspektywy dziecka? 

Mam 6 lat. I chcę Ci powiedzieć, jak ten poranek wygląda z mojej perspektywy. Bo wiesz, ja jak wstanę, to czasem czuję się jak taki żołnierz w obliczu wielkiej bitwy. 

Jem śniadanie i słyszę poganianie.

Myję zęby i nie mogę poskakać.

Ubieram się, ale za wolno.

I wiesz kiedy mówisz, że musimy się spieszyć, to ja naprawdę się spieszę. Tylko inaczej rozumiem pojęcie czasu. I czasem nie do końca spieszę się po Twojemu.

Gdy widzę Twoje nerwy, wszystko się komplikuje. Ty mówisz głośniej, a ja zaczynam się bać. I bardzo mi zależy, żeby Ci odpowiedzieć. Tylko moje ciało reaguje wolniej niż zazwyczaj. Nie robię wtedy na złość, po prostu mój system nerwowy jest przeciążony. Albo zaczynam żartować i się wygłupiać. Myślę, że to pomoże, ale chyba jednak nie...

Nie lubię poranków, bo czasami nie potrafię się zebrać i sprawić, żebyś była ze mnie zadowolona. 

Ale to nie znaczy, że nie chcę. Potrzebuję tylko nauczyć się pewnych rzeczy, ale na pewno nie tego, że jestem do niczego.

Co to robi Waszej relacji? 

Stawia Was po dwóch stronach barykady. Zamiast współpracować, zaczynacie ze sobą walczyć, a pewnie nie o tym marzysz w swoim rodzicielstwie, prawda? 

Gdy my sobie uzmysłowiliśmy tę perspektywę kilka lat temu, to wiedzieliśmy, że chcemy inaczej. Wiedzieliśmy, że nie chcemy zastraszonych dzieci, które może i robią, co chcemy, ale ich poczucie wartości leży i kwiczy, a i my nie czujemy się dobrze z tymi metodami. 

Jednocześnie nie wiedzieliśmy, jak to zrobić. Potrzebowaliśmy znaleźć alternatywę

Taką, która pozwoli nam się nie frustrować i sprawi, że będziemy czuć się pewnie w rodzicielstwie. I jednocześnie taką, która ułatwi nam naszą domową codzienność. Bo przecież do szkoły i tak trzeba wyjść a zęby i tak trzeba umyć.

Szukaliśmy takiego podejścia, które ułatwi naszym dzieciom przestrzeganie zasad i wzmocni ich poczucie własnej wartości.

I znaleźliśmy! A dziś, po kilku latach praktykowania zarówno w domu, jak i też uczenia tego innych świadomych rodziców w czasie konsultacji, prezentujemy Tobie!

Kurs online:

Empatyczne granice

Twój przewodnik po stawianiu granic, które wzmacniają, a nie ograniczają.

  • to praktyczny przewodnik po stawianiu granic i współpracy z dzieckiem dla rodziców dzieci w wieku 3-10 lat, którzy są świadomi jak ważne w dzisiejszych czasach jest dbanie też o rozwój emocjonalny dzieci.
  • otrzymasz tu dostęp do lekcji wideo, nagrań mp3, dzięki którym zaczniesz stawiać granice empatycznie, będziesz wiedzieć, co robić gdy zobaczysz Twoje dziecko w emocjach albo usłyszysz głośne "nie!". Pomożemy Ci mniej krzyczeć i mniej ulegać gdy tego nie chcesz.
  • do każdego modułu dodaliśmy ćwiczenia pogłębiające temat.
  • w tym przewodniku znajdziesz także praktyczne scenariusze rozmów z dziećmi na kluczowe obszary jak słodycze, ekrany czy odrabianie lekcji.
  • otrzymasz także dostęp do ściągawek gotowych do wydruku i powieszenia na lodówkę. Dzięki temu wdrożysz nowe sposoby i narzędzia sprawniej, a to nie będzie kolejny kurs odłożony do przerobienia "na później".
  • to, co czyni ten kurs wyjątkowym to listy pisane z perspektywy dziecka, aby rozumienie jego potrzeb i punktu widzenia stało się dla Ciebie intuicyjne.

Czemu metoda, którą proponujemy jest unikalna?

Prosta we wdrożeniu

Proponujemy Ci wdrożenie 5 kroków, które wprowadzą do Waszej rodziny dużo więcej spokoju i radości. Nie musisz mieć specjalistycznego wykształcenia, by zacząć rozumieć mechanizmy oporu u Twojego dziecka i zacząć je skutecznie omijać.

Długofalowe efekty

Metoda, której uczymy oprócz tego, że pomaga dzieciom współpracować, to rozwija też w nich umiejętności potrzebne w przyszłości. Dzieci uczą się regulacji emocji, współpracy czy rozwiązywania konfliktów. To sprawia, że z każdym dniem liczba trudnych sytuacji się zmniejsza. 


Najnowsza wiedza psychologiczna

To, co mówimy, jest oparte na solidnej wiedzy naukowej z zakresu psychologicznego rozwoju dziecka, dlatego możesz mieć pewność, że to zadziała i u Was. Mózg dzieci rozwija się podobnie i potrzebuje podobnych rzeczy.


Zobacz, co przed nami:

Lekcja 1: Czym są granice i jak różne typy granic mamy w rodzinie?

Lekcja 2: Czemu tak ważne jest zdrowe stawianie granic dzieciom i jak to ułatwia im życie w dorosłości?

Lekcja 3: Kiedy dzieci chcą współpracować, a kiedy nie?

Lekcja 4: Jakie umiejętności rozwijasz u dzieci, stawiając im empatyczne granice?

    Co CI to da? 
    Upewnisz się, że to co robisz, na pewno pomaga Twojemu dziecku. Odkryjesz Twoje przekonania, które utrudniają Ci empatyczne stawianie granic. Wyposażą Cię w niezbędną wiedzę o granicach.

    Lekcja 1: Jakie emocje rodzi w Tobie stawianie granic? Przyjrzyjmy się przekonaniom, które mogą Ci utrudniać ten obszar w rodzicielstwie.

    Lekcja 2: Jak poradzić sobie ze złością?

    Lekcja 3: Co zrobić, gdy często ulegasz?

    Lekcja 4: Kilka sposobów na dbanie o siebie w rodzicielstwie.

    Co Ci to da? 
    Aby dobrze towarzyszyć dzieciom, musimy zadbać najpierw o siebie. Wiemy, że to bywa wyzwaniem, więc zanim przejdziemy do technik, pokażemy Ci, jak pomóc sobie z emocjami czy zachowaniami, których u siebie nie chcesz.

    Lekcja 1: Z czym Ci najtrudniej?
    Lekcja 2:
    Co pomaga ukoić emocje dzieci?
    O roli kontenerowania.
    Lekcja 3:
    Potrzeby dziecka a zachowania
    Lekcja 4:
    Złość u dzieci - jak sobie z nią poradzić?
    Lekcja 5:
     Dziecięcy smutek - jak wesprzeć dziecko?

    Lekcja 6: Regulowanie emocji dzieci.

      Co Ci to da?
      Nauczysz się w taki sposób rozmawiać z dzieckiem, by to je wspierało w przeżywaniu emocji. Ta wiedza pozwoli Ci lepiej radzić sobie z emocjami, które pojawiają się także w Tobie i które czasem pchają Cię do musztrowania a czasem do ulegania.

      Lekcja 1: Bycie w kontakcie z dzieckiem - praktyczne sposoby.

      Lekcja 2: Komunikacja, która otwiera na słuchanie.

      Lekcja 3: Słuchanie i walidacja.

      Lekcja 4: Słuchanie i mentalizacja jako klucz otwierający dziecko na rozumienie zasad.

      Lekcja 5: Przekierowanie - kilka sposobów na zamianę "nie" na "tak" i krzyku na spokój.

      Lekcja 6: By dzieci chciały chcieć - buduj wspólnotę i zaangażowanie.

      Lekcja 7:  Konflikt w rodzeństwie - praktyczne metody dbania o granice w tych sytuacjach.

        Co Ci to da? 
        Wyposaży Cię w techniki do stosowania od zaraz. Łatwiej będzie Ci rozumieć dziecko i radzić sobie z jego oporem.

        Kim jesteśmy, by tego uczyć?

        Z tej strony Ula i Krzysiek Głowaccy.

        Od 10 lat wspieramy w budowaniu relacji. Robimy to przez kursy, webinary, konsultacje czy terapię. Lubimy rozumieć, skąd biorą się różne rzeczy, a w psychologii szukamy tego, co realnie przekłada się na poprawę życia mówiąc krótko teorie dla samych teorii nas nie interesują ;-)

        Stworzyliśmy projekt "Szczęśliwi razem", bo wiemy, jak ważne są relacje w życiu i jak mało o nich wiemy. Nie uczą nas o tym w szkole a dzisiejsze życie, bardziej niż kiedykolwiek, tego od nas wymaga.

        Jesteśmy małżeństwem (od 11 lat) i rodzicami trójki dzieci :-). Testujemy wdrażanie swojej wiedzy na bieżąco :-).

        A zawodowo:

        - Jesteśmy psychologami i psychoterapeutami. Ula od kilku lat pracuje jako psychoterapeutka integratywna, Krzysiek jest w trakcie szkolenia terapeutycznego - pracuje przede wszystkim w oparciu o ACT - czyli Terapię Akceptacji i Zaangażowania.

        - Oboje jesteśmy też trenerami, przez lata prowadziliśmy szkolenia i procesy uczenia dorosłych są nam bliskie - a teraz robimy to także online.

        - z naszego wsparcia, w postaci kursów, programów, czy webinarów skorzystało już ponad 5 tys. osób, nasz cotygodniowy newsletter subskrybuje ok 20 tys, a na facebooku jesteśmy obserwowani przez ponad blisko 90 tys. osób.


        Co mówią inni o pracy z nami?

        Jeśli nas znasz z innych programów - to pewnie nie potrzebujesz tego czytać, ale jeśli widzimy się po raz pierwszy i zastanawiasz się, czy to, co robimy jest wartościowe - to zobacz co mówią o tym inni:

        Co zyskasz, dołączając do programu?

        - większy spokój

        Z jednej strony Twój większy spokój. Bo bardziej zrozumiesz dzieci i dostaniesz narzędzia do rozmowy z nimi. Z drugiej Twoich dzieci. Bo będą czuły się bardziej rozumiane i będą chętnie współpracować.

        - nauczysz się, co robić zamiast grożenia, przekupowania czy karania. 

        Nie da rady czegoś zmienić, jeśli nie wiemy co w zamian. I dlatego nie działa powiedzenie sobie: od jutra nie krzyczę. Od jutra spróbuję inaczej. Tu dostajesz konkretne rzeczy do wdrażania.

        - sposoby na rozmowę z dzieckiem, które pomogą mu zrozumieć zasady i chętniej je respektować. 

        - praktyczne scenariusze i ściągawki - gotowe do wykorzystania w codziennym życiu scenariusze rozmów z dziećmi oraz ściągawki, które pomogą Ci wprowadzać nowe sposoby postępowania w sposób intuicyjny.

        - nieograniczony czasowo dostęp do materiałów i wygodna forma kursu

        Dostęp do lekcji wideo, nagrań mp3, ćwiczeń oraz innych materiałów bez ograniczeń czasowych pozwoli Ci wracać do nich w dowolnym momencie, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę.

        - oszczędzisz czas

        Pewnie, że dużą część z tych informacji, które tu zyskasz, możesz znaleźć w internecie. Teraz jest w nim bardzo dużo rzeczy. Ale zastanów się, czy nie wolisz przeznaczyć tego czasu zamiast na szukanie to od razu na wdrażanie już wiedzy zebranej w jednym miejscu i w dodatku podanej w przystępny sposób? 

        Dla kogo nie jest ten program? 

        Nie skorzystasz wiele, jeśli:

        1. Wierzysz w tak zwany "zimny chów", a kluczowe w wychowaniu jest dla Ciebie posłuszeństwo. My pracujemy w oparciu przede wszystkim o relację - więc nie odnajdziesz się w wiedzy i sposobach, które proponujemy. 
        2. Masz poczucie, że cała ta psychologia to jakieś bzdury i nie wierzysz, żeby to miało coś zmienić. Rzeczywiście - wtedy nie zmieni. 
        3. Masz poczucie, że to w dziecku jest problem i je trzeba "naprawić", a nie masz gotowości przyjrzeć się temu, w jaki sposób Ty na nie wpływasz. 

        Dla kogo jest ten program? 

        1. Dla rodziców dzieci w wieku 3 - 10 lat, którzy chcą wprowadzać zasady, jednocześnie dbając o relację z dzieckiem. Bez musztrowania, za to z empatią. 
        2. Dla rodziców, którzy szukają sposobów innych niż grożenie, karanie i przekupstwa, bo wiedzą, że są to metody krótkotrwałe.
        3. Dla rodziców, którzy chcą lepiej komunikować się z dzieckiem, poznać sposoby na opór dziecka czy silne emocje.
        4. Dla rodziców szukających wsparcia: Jeżeli czujesz się przytłoczony/a wyzwaniami wychowawczymi i szukasz wsparcia, wiedzy oraz praktycznych rad, a także bezpiecznej atmosfery do rozwoju - zapraszamy! :)


        Co, gdzie, kiedy i za ile? 


        Podsumowując, w tym przewodniku znajdziesz:

        • 4 moduły, 20 lekcji - zakładając, że wartość 1 lekcji to 60 zł to daje wartość 1200 zł tylko za nagrania,
        • 4 workbooki - 1 zestaw ćwiczeń to 60 zł więc otrzymujesz materiały o wartości 240 zł,

        To już byłby kompletny kurs! A teraz dostajesz jeszcze więcej, bo:

        • bonus 1: scenariusze rozmów - pakiet o wartości 99 zł,
        • bonus 2: listy pisane oczami dziecka - o wartości 99 zł,
        • bonus 3: ściągawki na lodówkę - to kolejne 99 zł.

        Zobacz, że wartość tych materiałów to 1737 zł, które otrzymasz w cenie:

        397 zł 

        Dołączając, nie ryzykujesz nic.

        Zależy nam na tym, żebyś maksymalnie skorzystał/a z tego produktu. Jeśli z jakichś powodów uznasz, że ten kurs nie spełnił Twoich oczekiwań daj znać do 6 czerwca 2024 i zwrócimy Ci całe pieniądze.

        Pomyślisz: żartujecie! Nie, nie żartujemy. Jesteśmy pewni jakości tego, co proponujemy i dlatego całe ryzyko bierzemy na siebie. Dołącz i sprawdź.


        Kilka najczęstszych pytań:

        Kurs jest w całości online. Dostęp do treści kursu będzie na naszej platformie szkoleniowej: edu.5kamieni.pl. Hasło i dokładne informacje potrzebne do zalogowania otrzymasz mailem po opłaceniu zamówienia.

        Każdy webinar trwa ok. 1,5-3 godzin, na ćwiczenia z kart pracy do danego tematu potrzeba pół godziny. Na przerobienie treści z programu (jeśli zdecydujesz się iść w trybie jedno spotkanie tygodniowo) będziesz więc potrzebować maksymalnie 2,5 h tygodniowo, rozłożone w czasie. Zamiast scrollowania Facebooka czy Instagrama (a pewnie tam jesteś niestety więcej niż 2 h tygodniowo) zrobisz coś naprawdę wartościowego.

        Dostęp do nagrań wszystkich webinarów otrzymujesz na platformie bezterminowo. Jest tam też wersja audio, którą możesz ściągnąć i słuchać. Workbooki w pdf również są do pobrania.

        Pewnie! W opcji zakupu jest przycisk "voucher", jeśli go użyjesz, to dostęp do programu otrzyma osoba obdarowana. Może to dobry prezent dla bliskiej Ci osoby?

        Tak, można podzielić płatność na 3 raty 0%. Wystarczy w koszyku wybrać taką opcję. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to konkretnie zrobić, obejrzyj tę dwuminutową instrukcję.

        Napisz do nas maila: jestesmy@szczesliwi-razem.pl. Chętnie na nie odpowiemy.